Atahan Göktürk Güner Konuşma Daveti

Atahan Göktürk Güner Kimdir?

10 Şubat 2000’de Tekirdağ’da doğdum. Resim çizmeye ve satranç oynamaya başladım.

12 yaşımda ilk oyunumu yaptım. Kendime, oyun oynamak yerine oyun yapma hedefini koydum ve Game Maker ile ilk oyunumu yaptım. Algoritma üzerinde bilgim oluşmaya başladı. Oyunu tamamladıktan sonra yayınlamak için web mecrasına girdim.

13 yaşımda ilk web sitemi açtım. Domain, hosting, HTML, CSS, web tasarımı, SEO gibi alanlarda kendimi geliştirmeye başladım.

14 yaşımda grafik tasarıma ilgi duymaya başladım. Logo tasarım ve photoshop’da manipülasyonlar yapmaya başladım.

15 yaşımda indir.gratis’i kurdum Programlara ücretsiz erişebileceğimiz platformu oluşturdum. Arayüz tasarımını ve kodlamasını (PHP) yaptım. 2 yıl üzerinde çalışıp projeyi sonlandırdım.

16 yaşımda Grafiker Kafasını kurdum. Grafik tasarım alanında, ekibimle birlikte sosyal medya üzerinden 2 yıl sosyal medya gönderisi hazırladık. 500 binden fazla erişim aldık.

17 yaşımda Solar Tree, Pappilla gibi projeler yaptım. Bir Piyon Hikayesini yazmaya başladım.

18 yaşımda Marmara Üniversitesi GSF’de Endüstri Ürünleri Tasarımı okumaya başladım.

19 yaşımda Galeyan Dergi‘yi kurduk. Dijital, kültür sanat dergisi olan Galeyan’da dijital dergi sistemi kodladım. Web sitenin ui, ux ve kapak tasarımlarını yaptım. Mustafa Özaydın ile dergiyi çıkarmaya devam ediyoruz.

20 yaşımda Markut ekibini kurdum ve endüstriyel tasarım dergisine başladık. Markut Dergimizde her ay endüstriyel tasarım alanında içerikler sunduk. Dijital dergi sistemi, tasarımı ve yazılımını yaptım. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmasında “Temassız Dur” projemle mansiyon ödülü aldım.

21 yaşımda endüstriyel tasarım alanında başarılar elde ettim. Koleksiyon Mobilyada endüstriyel tasarımcı olarak staj yaptım. AGG Planner adında kendi planlayıcı projemi tamamladım.

Ekim 2021’de Ambalaj Sanayiciler Derneğinin yarışmasında “Ampul Ambalaj Tasarımı” projemle Birincilik Ödülü kazandım. Design Week Türkiye’de MARKUT ekibiyle standımızı açarak dergimizi tanıttık. İMMİB “KAMUFLE” projemle mansiyon ödülü kazandım. Worldstar student yarışmasında dünya 2. liği kazandım. Milanoda ödülü aldım.

22 yaşımda Piyon Co. markamı kurdum. Tasarım dergisi yayınlamaya başladık. Paper Piyon projesini yayınlamaya başladım.

23 yaşımda Piyon Planner uygulamasını yayınladık. Piyon İkonik ve Piyon Tasarım Ekolü 5 yıllık planlamasını yaptım. Tüm dünyadan okunan bir dergi oldu. Atahan Göktürk web sitemde Kişisel Gelişim ve Girişimcilik üzerine yazılar yazdım. 29 Ekim 2023 tarihinde Muasır Medeniyetler Projesine başladım.

24 Yaşımda Trislasis markasını kurdum ve şu anda inşa ediyorum.

Ne Üzerine Konuşabilirim?

  • Girişimcilik
  • Endüstriyel Tasarım
  • Yapay Zeka ve Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Web Tasarım
  • Web Yazılım
  • Markalaşma ve Marka Yönetimi
  • Dijital Pazarlama

İletişim: